Yetişkin Kedilerde Konserve Mama Kullanımı


Kediler genel olarak uyurgezer hayvanlar olarak bilinirler. Ancak evcil hayvanlar içerisinde de en çok tercih edilenlerdendir. Kedilerinde düzgün bir hayat sürebilmeleri için sağlıklı beslenmeye ihtiyaçları vardır. Bebeklik, yetişkinlik ve yaşlılık dönemi için ayrı ayrı kategoriler açılıp hepsi için anekdotlar düşülebilir. Bu yazımızda yetişkin kedilerde konserve mama kullanımını ele alacağız.

kedilerde-sindirim-sorunlari

Konser ve Mama

Et ve et ürünleri, balık ve tahıllar gibi maddelerden hazırlanılmaktadır. İçerisinde bulunan karbonhidrat azlığından dolayı sindirimi daha kolaydır ve kuru mamalara göre daha çok tercih edilmektedir.

kediler

Hangi Konserve Mamalar, Nasıl Kullanılmalı?

Yapılan araştırmalar doğrultusunda kedilerin su kullanımı konusunda problemleri olduğu ortaya çıkmıştır. Bu doğrultuda kediler için aslında en doğru yöntemin günlük öğünlerinde %50 konserve, %50 kuru mama kullanımı tarzında olması gerektiğidir. Piyasada birçok konserve ürün vardır ve bunların fiyatları genel olarak da birbirine yakındır. Ancak dikkat edilmesi gereken bir şey vardır ki o da içerisinde ki et oranları. Örneğin; 500 gr bir konservenin fiyatı 5 TL iken yine 100 gr lık bir konservenin de fiyatı 5 TL olabiliyor. Burada dikkat etmeniz gereken en önemli nokta içerisinde barındırdıkları et oranı yani 500 gr lık konservenin içeriğinde sadece %10 oranında et bulunuyorken kalan bölümü ise yan ürünler oluşturabiliyor oysaki 100 gr lık konservenin içinde %80 oranında et bulunur. Sizin tercih etmeniz gereken ise her zaman içeriğinde daha fazla et barındıran konserve ürünleri olmalıdır. Aslında bu bağlamda markanın pekte bir önemi yoktur burada asıl amaç kedi için düzenli ve düzgün beslenme olmalıdır. Bundan dolayı marka ne olursa olsun demin bahsi geçen olgu dikkate alınırsa maksimim düzeyde katkı alınacaktır.

Cat paws with kibble

Yani konserve mama kullanımı birçok yönden kedinizin ihtiyacını karşıladığı gibi kişisel gelişimine de doğrudan etki etmektedir. Özellikle içerisinde barındırdığı yüksek oranlı besin değerleriyle kedinizin daha sağlıklı bir yaşam sürmesine yardımcı oluyor ayrıca daha uzun süre yaşamasına katkı sağlıyor. Kısacası sizde kedinizin düzgün ve sağlıklı beslenmesini istiyorsanız konserve mama kullanımından faydalanmalısınız.

Bu İçeriğe Tatlı Bir Tepki Verin! :)

Kızgın Kızgın
1
Kızgın
Tatlı Tatlı
2
Tatlı
Akıllı Akıllı
2
Akıllı
LOL LOL
1
LOL
Sevdim! Sevdim!
1
Sevdim!
Omg Omg
0
Omg
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Korkunç Korkunç
1
Korkunç
o ne? o ne?
1
o ne?

Yorum sayısı 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yetişkin Kedilerde Konserve Mama Kullanımı

Giriş

Sevgili kedi sever giriş yapıp özgürce yorum yapabilir yeni hikayeler yaratabilirsiniz :)

Captcha!
Don't have an account?
Kayıt Ol

Şifremi Unuttum

şifrenizi kolayca sıfırlayabilirsiniz :)

Back to
Giriş

Kayıt Ol

Sevgili kedi sever! Hoşgeldin seni aramızda görmek için sabırsızlanıyoruz! :)

Captcha!
Back to
Giriş
Format Seçiniz
Anket
Voting to make decisions or determine opinions
İçerik
Yazı ve Görsel İçerik
Liste
Klasik Listeleme Formatı
Caps
Kendi resmin ile özel caps yap
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Embeds
Gif
Gif formatında yayınla