Yavru Kediniz Sağlıklı Mı?


Kediler çoğu zaman kişilerin evde yada farklı ortamlarda kendileri için arkadaş olarak buldukları ve zaman geçirdikleri varlıklardır. Oldukça sevimli ve varlıklarından hoşnutluk izleri bırakan bu hayvanlar da diğer bütün varlıklar gibi hastalanabilir yada hastalık taşıma riskine sahiplerdir. İlk olarak kedi beslemek isteyen kişiler öncelikle yavru kedi seçimi yapmak isterler ve seçimlerini yaptıkları zaman ilk olarak dikkat ettikleri şeylerden birisi kedinin ne kadar sağlıklı olduğu yada hastalık taşıyıp taşımadığıdır.

yavru-kedilerin-saglikli-davranislari

Bu göz geçirmeden sonra kediyi sahiplenip onun yanında beslemek için alıp zaman geçirebilir. Bir yavru kedinin sağlıklı olup olmadığını anlamak için bazı yöntemler ve bilinmesi gereken hususlar vardır bunları açıklayacak olursak: öncelikle yavru kedilerin hasta olma durumlarını anlamak oldukça basittir ve anlaşılması oldukça kolaydır. Bir kedi eğer sağlıklıysa kesinlikle sağlıklı olduğunu gözlerindeki parlaklıkla ele verir. Sadece bu kadarıyla değil tabi ki temiz burun, temiz kulak, temiz ve parlak tüy yapısına sahip olma durumundadır.

yavru-kedilerin-sagliksiz-davranislari

Sağlıklı Bir Yavru Kedinin Normal Davranışları:

  • Yavru kediler gün içerisinde zamanlarının çoğunu uyuyarak geçirirler ve uyandıklarında yaptıkları ilk şey oyun oynamaktır ve daha sonrasında, acıkıp yemeklerini yerler ondan sonrada dışkılarını yaparlar sağlıklı kedilerin dışkıları katı halde olmalıdır aksi takdirde yavru kedinin sağlığı sıkıntılı  olabilir.

yavru-kediler

 

Yavru Kedinin Sağlığıyla ilgili Şüpheli Davranışları:

  • Yavru kediler hastalıklarını yada hasta olma eğiliminde olmalarını, göz akıntısı, halsizlik, kusma, sıvı dışkı, hapşırık ve buna benzer bazı davranışlar sergileyerek açık halde belli ederler. Bu davranışlarına ek olarak vücutta yumrular,  kedinin yemeğini yememesi, yavru kedide gözlenebilecek anormal hareketler, sinirlilik ruh haline sahip olması, idrarında kan olması yada yavru kedinin idrar atımına çıkmaması, nefes alıp verirken zorluk çekilmesinin gözlenilmesi, ve son olarak yavru kedinin kilo kaybetmesi.

yavru-kedicik

Burada yapılması gereken yavru kedilerin sağlığı için hemen bir veteriner den randevu alıp kediyi iyileştirmek için çalışmalara başlanılması gerekir. Yavru kedinin sağlığı için vakit kaybedilmemeli ve eski sağlığına en kısa süre zarfı içerisinde ulaşılmasını hedeflemek gerekir zaman kaybetmeden.

Bu İçeriğe Tatlı Bir Tepki Verin! :)

Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Tatlı Tatlı
1
Tatlı
Akıllı Akıllı
0
Akıllı
LOL LOL
0
LOL
Sevdim! Sevdim!
0
Sevdim!
Omg Omg
0
Omg
Üzgün Üzgün
1
Üzgün
Korkunç Korkunç
0
Korkunç
o ne? o ne?
0
o ne?

Yorum sayısı 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yavru Kediniz Sağlıklı Mı?

Giriş

Sevgili kedi sever giriş yapıp özgürce yorum yapabilir yeni hikayeler yaratabilirsiniz :)

Captcha!
Don't have an account?
Kayıt Ol

Şifremi Unuttum

şifrenizi kolayca sıfırlayabilirsiniz :)

Back to
Giriş

Kayıt Ol

Sevgili kedi sever! Hoşgeldin seni aramızda görmek için sabırsızlanıyoruz! :)

Captcha!
Back to
Giriş
Format Seçiniz
Anket
Voting to make decisions or determine opinions
İçerik
Yazı ve Görsel İçerik
Liste
Klasik Listeleme Formatı
Caps
Kendi resmin ile özel caps yap
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Embeds
Gif
Gif formatında yayınla