Yavru Kediler Kaç Saat Uyur?


 

İnsan olmanın erdemlerinden biridir her türlü varlığı sevmek ve korumak. Özellikle hayvan sevgisi, yüreği sevgiyle atan tüm insanlarda var olması gereken yegane duygulardan biridir. Sizin ilginize, sizin sevginize, sizin bakım göstermenize ve dostluğunuza muhtaç bir çift göze bakmanın doyumsuz tadıdır bu dünyayı yaşanır kılan.

uykucu-kedi

Genç yaşlı, büyük küçük demeden birçok insan hayvan sevgileri nedeniyle imkanları dahilinde bir evcil hayvan beslemeyi tercih ederler. bu tercihler içerisinde de en üst sıraları köpekler, kuşlar ve kediler alır. Sokakta yürürken köpeğini gezdiren, oynatan birilerini görmek; evinde beslediği muhabbet kuşlarının cıvıltılarıyla güne başlamak, bir kenarda yumağıyla oynayan bir kediyle huzur bulmak bu insanlar için vazgeçilmez kavramlardır.

uykucu-kedicik

Kediseverlerin Gözünden

Kedi besleyenler ya da sokaktaki kedileri fark edip inceleyenler bilirler. Yavru kedilerin sevimlilikleri tarifi imkansız boyutlardadır. Annelerinin koynuna saklanmaları, her daim onun peşinden gitmeleri, annelerinin onları beslediği sırada sabırsız ve heyecanlı tavırları görülmeye değerdir. Yine gözlemleyenler bilirler ki, özellikle kesiler – özellikle yavru kediler –  bir şey yemedikleri sürece ne zaman baksanız uyurlar, ya da her seferinde uyurken yakalanırlar.  Peki bu durum gerçek midir, kediler çok mu uyur, yoksa biz mi her seferinde onları uyurken buluruz?

uyuyan-yavru-kedi

Uykucu Kediler

İster büyük ister yavru kedi olsun, kediler sıcak bir yer bulup tüm gün boyunca uyumak isterler. Günde 16 saat hatta 20 saate yakın uyudukları görülür. Özellikle yavru kediler kaç saat uyur diye merak edecek olursanız, bu süre onlarda 20 saate daha yakındır. Ayrıca dikkat çeken bir ayrıntı daha vardır. Uykuyu bu kadar seven ve günlerinin neredeyse tamamının uyumaya ayıran yavru kediler, tıpkı diğer kediler gibi en ufak bir gürültüde ya da harekette uyanabilecek kadar hafif bir uyku özelliğine sahiplerdir. bu durum, onların hayatta kalma mekanizmalarıdır, tehlikeler karşısında tetikte olmak ve hayatta kalabilmek için içgüdüsel bir özelikleridir. Yavru kediler, yemek, miyavlamak, oynamak ve uyumak üzerine programlanmışlardır ki uyumak çoğu zaman diğer özelliklerinin önüne geçer. Şişmanlık, can sıkıntısı, yaş, hava durumu, hastalık gibi birçok sebeplerle çok uyuma özelliği taşıyan kediler arasından yavru kediler daha çok yaş ve can sıkıntısı sebebiyle uyurlar. Yaşı küçüldükçe kedilerde uyuma oranı artmaktadır. yavru bir kedinin neredeyse tüm gün uyuduğu da söylenebilir.

uykucu-kediler

Bu İçeriğe Tatlı Bir Tepki Verin! :)

Kızgın Kızgın
9
Kızgın
Tatlı Tatlı
54
Tatlı
Akıllı Akıllı
20
Akıllı
LOL LOL
10
LOL
Sevdim! Sevdim!
25
Sevdim!
Omg Omg
14
Omg
Üzgün Üzgün
17
Üzgün
Korkunç Korkunç
8
Korkunç
o ne? o ne?
5
o ne?

Yorum sayısı 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yavru Kediler Kaç Saat Uyur?

Giriş

Sevgili kedi sever giriş yapıp özgürce yorum yapabilir yeni hikayeler yaratabilirsiniz :)

Captcha!
Don't have an account?
Kayıt Ol

Şifremi Unuttum

şifrenizi kolayca sıfırlayabilirsiniz :)

Back to
Giriş

Kayıt Ol

Sevgili kedi sever! Hoşgeldin seni aramızda görmek için sabırsızlanıyoruz! :)

Captcha!
Back to
Giriş
Format Seçiniz
Anket
Voting to make decisions or determine opinions
İçerik
Yazı ve Görsel İçerik
Liste
Klasik Listeleme Formatı
Caps
Kendi resmin ile özel caps yap
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Embeds
Gif
Gif formatında yayınla