Yavru Kedi İle Oynayabileceğiniz Oyunlar


               YAVRU KEDİLER İÇİN OYUNLAR

Kediler özellikle de yavru kediler oyun oynamayı çok severler. Tıpkı küçük çocuklar gibi bazı şeyleri oyun oynayarak öğrenirler. Evinizi bir kediyle paylaşıyorsanız onun da ihtiyaçları olduğunu unutmamalısınız. Yavru kedilerin oyun oynama isteği, yeme içme isteği gibi en önemli ihtiyaçlarından biridir.

yavru-kediyle-oyun-oynamak

Kediler kutu, yumak ve toplarla kendi kendilerine saatlerce oyun oynayabilirler. Özellikle ses çıkaran ya da renkli, ışıklı oyuncaklara bayılırlar. Kediler dışarı çıkartılıp dolaştırılmadığı için enerjilerini atma ihtiyacı duymaktadır bu yüzden enerjisini atabileceği bol koşturmacalı oyunları severler. Yavru kediler ısırmayı, tırmalamayı çok severler. Onlara bir şeyler öğretmek istiyorsanız yavru iken başlamalısınız. Örneğin; ellerinizi ısırmasını veya tırmalamasını istemiyorsanız buna izin vermemelisiniz. Büyüdükçe bu davranışı alışkanlık haline dönüşecektir.

yavru-kediyle-ne-oynanir

Yavru kediyle oynanabilecek oyunlar:

  • Lazer ışığıyla oynamak; en yaygın olan oyunlardan biridir. Işıkları tamamen kapatmadan lazer ışığını evin içinde odalarda, duvarlarda gezdirin. O yakalamaya çalıştıkça oldukça enerji harcayacaktır. O yüzden çok uzun süre oynamamaya arada dinlendirmeye çalışın.
  • Top atıp getirmesini beklemek; bu oyun köpekler için daha uygun olsa da bazı kediler çok severek oynamaktadır. Top yerine başka bir şey de atabilirsiniz. Sevdiği bir oyuncak olabilir, buruşturulmuş gazete olabilir. Bir süre onunla oynayıp tekrar atmanız için size geri getirecektir.

yavru-kedi-icin-oyunlar

  • Saklambaç oynamak; saklambaç, hemen her kedinin sevdiği bir oyundur. Kedinizle önce göz teması kurun ki sizi izlediğinden emin olun. Bir anda odadan çıkıp saklanın. Hemen arkanızdan o da fırlamıştır. Sizi genelde hemen bulacaktır. Bir odadan başka bir odaya giderek oyunu sürdürebilirsiniz. Kediler saklanmaya bayıldıkları için nesnelerin altına girmeyi çok severler. Saklandıkları şey fark etmez gazete kağıdının altına girerek bile saklanabilirler. Onu arıyormuş gibi yapıp gazeteyi kaldırabilirsiniz.
  • Kovalamaca oynamak; bu oyunu genelde kendileri başlatırlar. Deli gibi koşarak önünüzden geçip size bakarlar. Sizin onu yakalamanızı isterler.

yavru-kedi

  • Gölge oyunu oynamak; ışıkları söndürüp duvarda elinizle gölgeler yapabilirsiniz. Hemen ilgisini çekecektir. Duvarda yaptığınız şekilleri yakalamak için oradan oraya zıplayacaktır.

Oyun oynarken kedilerin canını yakmayacak oyuncaklar almaya, yutabilecekleri nesnelerin olup olmamasına dikkat edilmelidir.

kediyle-oynanilcak-oyunlar

Bu İçeriğe Tatlı Bir Tepki Verin! :)

Kızgın Kızgın
10
Kızgın
Tatlı Tatlı
138
Tatlı
Akıllı Akıllı
127
Akıllı
LOL LOL
26
LOL
Sevdim! Sevdim!
101
Sevdim!
Omg Omg
13
Omg
Üzgün Üzgün
11
Üzgün
Korkunç Korkunç
9
Korkunç
o ne? o ne?
13
o ne?

Yorum sayısı 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yavru Kedi İle Oynayabileceğiniz Oyunlar

Giriş

Sevgili kedi sever giriş yapıp özgürce yorum yapabilir yeni hikayeler yaratabilirsiniz :)

Captcha!
Don't have an account?
Kayıt Ol

Şifremi Unuttum

şifrenizi kolayca sıfırlayabilirsiniz :)

Back to
Giriş

Kayıt Ol

Sevgili kedi sever! Hoşgeldin seni aramızda görmek için sabırsızlanıyoruz! :)

Captcha!
Back to
Giriş
Format Seçiniz
Anket
Voting to make decisions or determine opinions
İçerik
Yazı ve Görsel İçerik
Liste
Klasik Listeleme Formatı
Caps
Kendi resmin ile özel caps yap
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Embeds
Gif
Gif formatında yayınla