Yavru Kedi için Konserve Mama Kullanımı


Evde beslediğiniz kedinizin bakımına her anlamda özen göstermeniz gerekir. Sizden başka güveneceği kimsesi olmayan evcil hayvanınıza en az kendinize gösterdiğiniz kadar özen göstermelisiniz. Özellikle beslenmeleri konusunda aşırı özen gösterilmesi gereken yavru kediler, bu konuda sizin yapacağınız seçimlere muhtaçtır. Onlar için en iyi tercihleri yapabilmek ve sağlıklı büyümelerini sağlamak için özen göstermeniz bazı durumlar ise şöyle:

kedilerin-beslenme-duzeni

Kediler İçin Kullanılabilecek Mama Çeşitleri

Kuru mama, yaş mama ve konserve mama seçeneklerinden oluşan kedi mamaları, kullanımları açısından kedinizin cinsine, yaşına ve fiziksel özelliklerine göre değişkenlik gösterir. Tüm bunları göz önünde bulundurduğunuz zaman kendi kedinize uygun mamayı seçmeniz daha kolay olacaktır.

PKsUlUUT1btLjCQhgkwo

Kedi Maması Seçimi

Kedinizin sağlıklı bir hayat dürdürebilmesi için kedi maması seçimine özen göstermeniz gerekir. Seçeceğiniz mama kedinizin ihtiyacı olan hemen her şeyi karşılamak ve protein bakımından zengin olmak zorundadır. Sindirim sistemini rahatlatacak ve protein bakımından zengin ürünler tercih sebebi olmalıdır.

karpuz-yiyen-kedi-670.html

 

Omega 3 ve omega 6 bakımından zengin kaliteli mamalar en ideal seçim olacaktır. Doğru mama seçimi kedinizin sinir sistemi, üreme sistemi ve bağışıklığını korurken kedinizin eklem problemleri yaşamasına da engel olur. Bu nedenle kedinizin yaş, cins ve benzeri özelliklerine uygun mamaları seçmenizde yarar var.

kedicik

Konserve Mama Kullanımı

Yavru kedilerde konserve mama kullanımı oldukça önemli bir konudur ve yavru kediler için özel olarak üretilen kitten mamalar tercih edilmelidir. Yavru kedilerin beslenmesi ilk bir yıl oldukça önemlidir çünkü kedinizin kemik ve kas gelişimiyle beraber bağışıklık sistemini güçlenmesi de bu dönem içerisinde olur. Bu büyüme süreci içerisinde ona gereken besin ve kaloriyi fazladan sağlayacak konserve mamalar kullanılmalıdır. Yavru kedilerin hızlı büyümesi ve yüksek enerji ihtiyacını karşılaması için bu şarttır.

 

sut-icen-kedi

Tüm bu gereksinimleri karşılayacak kaliteli konserve mamaları internet üzerinden sipariş vererek satın almanız da mümkün. Yavrular için özel olarak üretilen mamaları kullanmanız, büyüme dönemlerinde onlar için yapacağınız en büyük iyiliklerden biri. Her konuda sizi ihtiyaç duyan yavru kedilerinizin bakımına özen göstererek bu süreçte yapmanız gereken her şeyi bir veterinere danışmanız da faydalı olacaktır.

Bu İçeriğe Tatlı Bir Tepki Verin! :)

Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Tatlı Tatlı
0
Tatlı
Akıllı Akıllı
0
Akıllı
LOL LOL
0
LOL
Sevdim! Sevdim!
0
Sevdim!
Omg Omg
0
Omg
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Korkunç Korkunç
0
Korkunç
o ne? o ne?
0
o ne?

Yorum sayısı 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yavru Kedi için Konserve Mama Kullanımı

Giriş

Sevgili kedi sever giriş yapıp özgürce yorum yapabilir yeni hikayeler yaratabilirsiniz :)

Captcha!
Don't have an account?
Kayıt Ol

Şifremi Unuttum

şifrenizi kolayca sıfırlayabilirsiniz :)

Back to
Giriş

Kayıt Ol

Sevgili kedi sever! Hoşgeldin seni aramızda görmek için sabırsızlanıyoruz! :)

Captcha!
Back to
Giriş
Format Seçiniz
Anket
Voting to make decisions or determine opinions
İçerik
Yazı ve Görsel İçerik
Liste
Klasik Listeleme Formatı
Caps
Kendi resmin ile özel caps yap
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Embeds
Gif
Gif formatında yayınla