Yavru Kedi Bakımında Gerekli Malzemeler


Kediler evimize neşe katan hayvanlardan bir tanesidir. Hele bu hayvanlar bir de yavru olursa zaman bu neşemiz bir kat daha artıyor. Onların oyunları, sevimlilikleri derken bütün stresimizi atıyoruz. Abi bu minik dostlarımızda tıpkı bebekler gibi bakıma muhtaçlar. Onlarında ihtiyaç listeleri var.   Beslenme alışkanlığı, tuvalet ihtiyacı, oyun gereksinimi gibi önceliklerini karşılamak gerekiyor. Peki, yavru kedilerinizin ihtiyacı olan malzemeler nelerdir?

kedilerin-sindirim-sorunlari

Kum Kabı

Yavru kedilerin ana ihtiyacı İçerisinde yeterli bir miktar kum olan bir kum kabıdır. Sonuçta hayvanlar için tuvalet ihtiyacı çok önemlidir. Kötü kokuları engellemek içinde bunun en iyi yolu bir kum kabı edinmek ve yavru kediyi oraya alıştırmaktır.

yavru-kediler-icin-kum-kabi

Mama

Kediler mama seçimi konusunda çok seçicidirler. Eğer siz yavru kediye başından itibaren ev yemeği verirseniz kediler büyüyünce kuru mamaya alışamazlar. Kedilerin damak zevkleri de farklıdır. Bazıları etten bazıları tavuktan hoşlanırlar. Onların zevklerine uygun seçimler yapmanız çok önemlidir ve kullanma kılavuzunda belirtilen ölçülerde kullanınız.

yavru-kedilerin-beslenmeleri

İki Yemek Kabı

Kedilerin karınlarını doyurmaları için iki adet yemek kabı gerekiyor. Bir tanesi kuru mama için diğeri ise su içindir. Karınlarını doyuran kediler her zaman daha keyifli olurlar.

kedi-yemek-kaplari

Tırmalama Tahtası

Eğer kedileriniz mobilyalarınızı tırmalıyor, eşyalarınıza zarar veriyorsa o zaman bunun engellemenin bir yolu var. Bir tırmalama tahtası edinmek.  Kedilerin tırnaklarını tırmalama ihtiyaçları çok doğaldır. Onları törpülemeleri gerekir.

yavru-kedilerin-tirmalama-davranislari

Boyun Tasması

Kediler yavru iken çok hareketli ve yaramazdırlar. Evinizin hemen her tarafına kaçabilirler. Onları bulmanız zor olabilir. Boyunlarına taktığınız çanlar sayende onları bulabilirsiniz.

kedi-tasmasi

Tarama Ürünleri

Kedilerin tüy yapılarına göre düzenli bir şekilde taranmaları gerekmektedir.

yavru-kedilerin-tuy-bakimi-hakkinda

Taşıma Çantası

Yapacağınız yolculuklar sırasında, veterinere muayenelerine giderken sahip olmanız geren ürünlerden bir tanesidir. Bu şekilde hem kediniz rahat eder hem de siz rahat etmiş olursunuz.

kedilerle-ucak-yolculugu

Yatak

Yavru kedinizin kendini güvende ve daha rahat olarak hissedebileceği bir yatak da ihtiyaçlar arasında yer alır.  Eğer yatağınız kapalı tarzda olursa daha kullanışlı olur.

yavru-kedilerin-uyku-duzeni

Oyuncaklar

Kedilerin özellikle yavruların oyuncaklara ihtiyaçları vardır. Oyuncaklarıyla oynayıp üzerilerindeki enerjileri atabilirler ve evde daha az sorun çıkartabilirler.

oyuncu-yavru-kedi

 

Bu İçeriğe Tatlı Bir Tepki Verin! :)

Kızgın Kızgın
3
Kızgın
Tatlı Tatlı
34
Tatlı
Akıllı Akıllı
22
Akıllı
LOL LOL
20
LOL
Sevdim! Sevdim!
85
Sevdim!
Omg Omg
19
Omg
Üzgün Üzgün
13
Üzgün
Korkunç Korkunç
13
Korkunç
o ne? o ne?
20
o ne?

Yorum sayısı 1

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. tasma konusu riskli bir konu tasmadan dolayı ağzı kitlenip kriz geçiren kediler var. o yüzden içerikten kaldırmanız daha iyi olur

Yavru Kedi Bakımında Gerekli Malzemeler

Giriş

Sevgili kedi sever giriş yapıp özgürce yorum yapabilir yeni hikayeler yaratabilirsiniz :)

Captcha!
Don't have an account?
Kayıt Ol

Şifremi Unuttum

şifrenizi kolayca sıfırlayabilirsiniz :)

Back to
Giriş

Kayıt Ol

Sevgili kedi sever! Hoşgeldin seni aramızda görmek için sabırsızlanıyoruz! :)

Captcha!
Back to
Giriş
Format Seçiniz
Anket
Voting to make decisions or determine opinions
İçerik
Yazı ve Görsel İçerik
Liste
Klasik Listeleme Formatı
Caps
Kendi resmin ile özel caps yap
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Embeds
Gif
Gif formatında yayınla