Yan Etkisiz Stres İlacı Kedi Mırlaması


Çağımızın en büyük sorunlarından biri stres. Hem gündelik yaşam hem de iş hayatı hepimizin strese girmesine neden oluyor ve birçoğumuz bu soruna karşı ne yapabileceğimizi bilmiyoruz. Strese karşı ne yapılabileceğini hemen söyleyelim; kedi sahiplenmek! Evet, tüylü kankamız kediler aynı zamanda stresi doğal bir şekilde tedavi ediyorlar. Nasıl mı? Tabi ki mırlayarak!

Kediyi sev, stresi kov!

Evet, biz kedi fanatiğiyiz, ama yazımız tamamen tarafsız 🙂 . Buna inanın çünkü kedilerin strese iyi geldiği bizim iddiamız değil, bilimsel kanıtlar ile ortaya koyulmuş bir gerçek. Yapılan araştırmalar mırıldayan bir kediyi okşamanın stresi azalttığını ve insanı sakinleştirdiğini ortaya koyuyor.

Peki, nasıl?

Şöyle; kediler mırlarken ya da diğer bir deyişle mırıldarken 20-140 Hz aralığında titreşimler yayıyorlar ve bu aralıktaki titreşimlerin de insanlar üzerinde yatıştırıcı etkisi bulunuyor.

Kalp hastalıklarından koruyor!

Yapılan araştırmaların ortaya koyduğu önemli şeylerden biri de kedi ile yaşamanın kalp hastalıklarına yakalanma riskini azalttığı. Kedi ile birlikte yaşayan insanların kalp hastalıklarına yakalanma riski tam %40 daha az!

Kan basıncını düşürüyor!

Kedilerin mırlarken yaydığı titreşimler aynı zamanda kan basıncını da düşürüyor ve bu sayede hayatını kedi ile paylaşanlar daha sağlıklı oluyor. Yani kedi mırlaması için mucizevi desek pek de abartmış sayılmayız her halde.

Sakatlanma acılarını azaltıyor!

Bununla da kalmıyor ve kedilerin mırlarken yaydığı titreşimler sakatlanma nedeni ile oluşan acıları rahatlatıyor. Yani bir kedi ile yaşamak hem dünyanın en keyifli şeyi hem de sağlığı koruyor. Daha ne olsun? Değil mi ama?

Bu İçeriğe Tatlı Bir Tepki Verin! :)

Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Tatlı Tatlı
1
Tatlı
Akıllı Akıllı
2
Akıllı
LOL LOL
1
LOL
Sevdim! Sevdim!
1
Sevdim!
Omg Omg
2
Omg
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Korkunç Korkunç
0
Korkunç
o ne? o ne?
0
o ne?
Hande
Merhaba ben Hande KediKutusu.Com'da sizleri kediler hakkında daha fazla bilgilendirmek için bulunuyorum! Bütün yazılarım da yorumlara cevap veriyorum istediğinizi sormakta özgürsünüz!

Yorum sayısı 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yan Etkisiz Stres İlacı Kedi Mırlaması

Giriş

Sevgili kedi sever giriş yapıp özgürce yorum yapabilir yeni hikayeler yaratabilirsiniz :)

Captcha!
Don't have an account?
Kayıt Ol

Şifremi Unuttum

şifrenizi kolayca sıfırlayabilirsiniz :)

Back to
Giriş

Kayıt Ol

Sevgili kedi sever! Hoşgeldin seni aramızda görmek için sabırsızlanıyoruz! :)

Captcha!
Back to
Giriş
Format Seçiniz
Anket
Voting to make decisions or determine opinions
İçerik
Yazı ve Görsel İçerik
Liste
Klasik Listeleme Formatı
Caps
Kendi resmin ile özel caps yap
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Embeds
Gif
Gif formatında yayınla