Van Kedisi Sahibi Olmanız İçin 5 Harika Neden


Türkiye’nin dünya çapında ünlü değerlerinden biri Van kedisi. Tüm dünyada milyonlarca hayranı olan bu özel kedilerin bu popülerliği yalnızca estetik görünüşleri ile elde ettiklerini düşünüyorsanız yanıldığınızı bilmelisiniz. Çünkü Van kedisi estetik bir görünüşün muhteşem bir karakterle birleşimi. Yani Van kedisi hem güzel hem de süper bir karaktere sahip olması nedeni ile bu kadar çok seviliyor.. İşte Van kedisi sahibi olmanız için 5 harika neden.

1.İnsana şiir yazdıracak kadar güzel gözleri

Van kedisi denilince akla gelen ilk şey tabi ki iki renkli gözleri. Ancak yeri gelmişken söylemeden geçmeyelim; tüm Van kedileri bembeyaz ve gözleri farklı renklerde olmuyor. Ama rengi ve göz rengi ne olursa olsun bu güzel kediler kendilerine bakanı büyüleyecek kadar etkili bakıyorlar.

2-Yumuşacık tüyleri

Van kedisinin tüyleri yumuşacıktır, özellikle diplere doğru ipeksi bir dokuda olan tüyleri bu muhteşem hayvanları okşamaya doyamamanıza neden olur.

3-Arkadaş canlısıdır

Van’da bir tilki ile kurduğu dostluk objektiflere takılan bu tatlı Van kedisi aylarca tüm dünyada konuşulmuştu. Aslında Van kedisi hem sahibi ile hem de diğer canlılar ve çocuklar ile içten ilişkiler kurabilen arkadaş canlısı bir kedi ırkıdır, yani tilki ile arkadaşlık kurmasına pek de şaşırmamak gerekli. Ve bu arkadaş canlısı yapısı da bir Van kedisi sahiplenmek için başlı başına bile yeterli bir sebeptir bizce.

4-Çok titizdir!

Van kedilerinin o bembeyaz tüyleri her zaman pırıl pırıldır çünkü bu kediler çok titizdir. Günün büyük bir kısmını itina ile kendilerini temizleyerek o muhteşem tüylerine bakım yaparak geçirirler. İşte size Van kedisi sahiplenmeniz için bir geçerli neden daha.

5-Dünyanın en iyi yüzen kedisidir

Van kedisi dünyada yüzmeyi seven ve kendi isteği ile suya atlayıp yüzen tek kedi ırkı olarak da tanınır. Eğer yazlık bir yerde yaşıyorsanız ve “ahh, bir kedim olsa da şu havuza atlayıp benimle yüzse” diye hayal kuruyorsanız işte Van kedisi o hayallerinizdeki kedidir.

Bu arada Van kedisi ile ilgili kapsamlı bilgi almak isterseniz şurayı tıklamanız yeterli.

Bu İçeriğe Tatlı Bir Tepki Verin! :)

Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Tatlı Tatlı
2
Tatlı
Akıllı Akıllı
0
Akıllı
LOL LOL
0
LOL
Sevdim! Sevdim!
1
Sevdim!
Omg Omg
2
Omg
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Korkunç Korkunç
0
Korkunç
o ne? o ne?
0
o ne?
Hande
Merhaba ben Hande KediKutusu.Com'da sizleri kediler hakkında daha fazla bilgilendirmek için bulunuyorum! Bütün yazılarım da yorumlara cevap veriyorum istediğinizi sormakta özgürsünüz!

Yorum sayısı 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Van Kedisi Sahibi Olmanız İçin 5 Harika Neden

Giriş

Sevgili kedi sever giriş yapıp özgürce yorum yapabilir yeni hikayeler yaratabilirsiniz :)

Captcha!
Don't have an account?
Kayıt Ol

Şifremi Unuttum

şifrenizi kolayca sıfırlayabilirsiniz :)

Back to
Giriş

Kayıt Ol

Sevgili kedi sever! Hoşgeldin seni aramızda görmek için sabırsızlanıyoruz! :)

Captcha!
Back to
Giriş
Format Seçiniz
Anket
Voting to make decisions or determine opinions
İçerik
Yazı ve Görsel İçerik
Liste
Klasik Listeleme Formatı
Caps
Kendi resmin ile özel caps yap
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Embeds
Gif
Gif formatında yayınla