Türkiye Kedileri


Kedi dünyanın en sevilen ve farklı coğrafyalarda en yaygın olarak yaşayan hayvanlarından biri ve dünyanın farklı bölgelerine ait 70 kadar kedi ırkı bulunuyor, bu ülkelere Türkiye de dahil tabi ki. Evet Türkiye kedileri sadece ülkemizde değil her yerde tanınıyor ve çok da seviliyorlar. Nasıl sevilmesinler ki? Güzellik desen onlarda, sevimlilik desen onlarda, muhteşem karakter desen yine onlarda! İşte karşınızda namı dünyaya yayılmış harika Türkiye kedileri!

Van kedisi

Türkiye ve kedi kelimelerini bir arada gören herkesin aklına ilk gelen şey tabi ki Van kedisi. Van kedisi ülkemize özgü bir kedi ırkı ve koruma altında.

Her ne kadar Van kedisi denilince çoğumuzun gözünün önüne iki farklı renklerde gözleri olan ve bembeyaz tüylü bir kedi gelse de Van kedileri sarı-beyaz da olabilirler. Ayrıca gözleri de kehribar ya da mavi olabilir.

Van kedileri ayrıca cana yakınlıkları ve sahiplerine duydukları bağlılıkla da tanınırlar. Yani bir Van kedisi sahibi olmak sadece güzel bir kediye değil çok iyi bir dosta da sahip olmak demektir aynı zamanda.

Bu arada Van kedisi dünyanın en iyi yüzücü kedilerinden biridir ve kendi isteği ile yüzen tek kedidir.

Van kedisi hakkında daha geniş bilgi almak için şuraya tıklamanız yeterli.

Ankara kedisi

İşte iki numaralı Türkiye kedisi karşınızda; Ankara kedisi. Dünyanın en popüler kedi ırklarından biri olan Ankara kedisi sadece Ankara’ya değil İç Anadolu’ya özgü bir ırk aslında ve dünyada Angora Cat ismi ile tanınıyor.

Ankara kedisi sanıldığı gibi sadece beyaz tüylü değildir. Farklı renklerde Ankara kedileri görebilmek mümkündür, yukarıdaki gibi siyah Ankara kedileri de vardır. Ayrıca tekir, gri, sarı-beyaz gibi birçok farklı kürk rengi görülür Ankara kedilerinde.

Bu arada Ankara kedisi Avrupa’daki ilk uzun tüylü kedi ırkı olarak da bilinir ve bu kediler yüksek enerjileri, oyunculukları ile birlikte yaşadıkları insanların hayatına renk katarlar. Ankara kedisi hakkında kapsamlı bilgi edinmek için şurayı tıklamanız yeterli.

 

 

Bu İçeriğe Tatlı Bir Tepki Verin! :)

Kızgın Kızgın
1
Kızgın
Tatlı Tatlı
3
Tatlı
Akıllı Akıllı
4
Akıllı
LOL LOL
2
LOL
Sevdim! Sevdim!
1
Sevdim!
Omg Omg
4
Omg
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Korkunç Korkunç
0
Korkunç
o ne? o ne?
0
o ne?
Hande
Merhaba ben Hande KediKutusu.Com'da sizleri kediler hakkında daha fazla bilgilendirmek için bulunuyorum! Bütün yazılarım da yorumlara cevap veriyorum istediğinizi sormakta özgürsünüz!

Yorum sayısı 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Kedileri

Giriş

Sevgili kedi sever giriş yapıp özgürce yorum yapabilir yeni hikayeler yaratabilirsiniz :)

Captcha!
Don't have an account?
Kayıt Ol

Şifremi Unuttum

şifrenizi kolayca sıfırlayabilirsiniz :)

Back to
Giriş

Kayıt Ol

Sevgili kedi sever! Hoşgeldin seni aramızda görmek için sabırsızlanıyoruz! :)

Captcha!
Back to
Giriş
Format Seçiniz
Anket
Voting to make decisions or determine opinions
İçerik
Yazı ve Görsel İçerik
Liste
Klasik Listeleme Formatı
Caps
Kendi resmin ile özel caps yap
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Embeds
Gif
Gif formatında yayınla