Sevimli Cüce Munchkin Kedisi


Belki internette gezinirken kısacık bacaklı hatta kelimenin tam manası ile “cüce” olarak tabir edilebilecek kedilerin fotoğraflarına rastlamışsınızdır. Bu fotoğrafların çoğu Munchkin kedisi fotoğrafları. Yani aslında o kediler cüce değil, normal halleri öyle 🙂

Bu cüce görünümlü kediler ilk kez 1930’lu yıllarda İngiltere’de keşfedilmişler ve çoğunuzun sanacağı gibi insanlarca üretilmemişler, yani doğada bu şekilde gelişmişler.

Bugün Munchkin kedi popülasyonunun en yoğun olduğu yer Amerika’nın Louisana eyaletidir. Ama tabi ki sevimli cüce Munchkin dünyanın dört bir yanında binlerce evde beslenen bir evcil kedi ırkıdır ve bu kendine has süper sevimli görünümü ile de çok popülerdir aynı zamanda.

İnanılmaz gibi gelebilir ama bu kısacık bacaklı bızdık kediler çok hızlı koşabilmeleri ile de tanınırlar. Yani Munchkin kedileri süper birer koşucudur.

Ayrıca kendileri gayet arkadaş canlısı oluşlarıyla da tadından yenmeyecek kadar tatlı kedilerdir. Üstelik en sevdikleri arkadaşlar arasında çocuklar ilk sıradadır.

Bızdık arkadaşımız Munchkin kedisi oyun oynamayı da çok sever. Uzun kalın kısası, ya da kısa bacaklısı 🙂 Munchkin kedisi kısacık bacakları, sevimli suratı, oyunculuğu, arkadaş canlılığı ile her kedi severin gönlünde kolayca taht kurmayı başarabilecek nadide bir canlıdır.

Bu İçeriğe Tatlı Bir Tepki Verin! :)

Kızgın Kızgın
3
Kızgın
Tatlı Tatlı
12
Tatlı
Akıllı Akıllı
8
Akıllı
LOL LOL
9
LOL
Sevdim! Sevdim!
8
Sevdim!
Omg Omg
2
Omg
Üzgün Üzgün
3
Üzgün
Korkunç Korkunç
1
Korkunç
o ne? o ne?
3
o ne?
Hande
Merhaba ben Hande KediKutusu.Com'da sizleri kediler hakkında daha fazla bilgilendirmek için bulunuyorum! Bütün yazılarım da yorumlara cevap veriyorum istediğinizi sormakta özgürsünüz!

Yorum sayısı 1

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sevimli Cüce Munchkin Kedisi

Giriş

Sevgili kedi sever giriş yapıp özgürce yorum yapabilir yeni hikayeler yaratabilirsiniz :)

Captcha!
Don't have an account?
Kayıt Ol

Şifremi Unuttum

şifrenizi kolayca sıfırlayabilirsiniz :)

Back to
Giriş

Kayıt Ol

Sevgili kedi sever! Hoşgeldin seni aramızda görmek için sabırsızlanıyoruz! :)

Captcha!
Back to
Giriş
Format Seçiniz
Anket
Voting to make decisions or determine opinions
İçerik
Yazı ve Görsel İçerik
Liste
Klasik Listeleme Formatı
Caps
Kendi resmin ile özel caps yap
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Embeds
Gif
Gif formatında yayınla