Miyavlamayan Kedi Var Mı?


Kedi denilince akla gelen ilk şeylerden biri kedilerin çıkarttığı kendilerine has sesler, yani miyavlama. Kedilerin bu kadar çok sevilen canlılar olmasında miyavlamalarının da büyük bir payı olduğu kesin çünkü miyavlama duymak hepimizi mutlu ediyor. Peki, acaba dünyada miyavlamayan kedi var mı? İnanılmaz gibi gelebilir ama bu sorunun yanıtı evet.

Honey Bear ırkı miyavlamıyor!

Bal ayısı anlamına gelen Honey Bear kedi ırkı miyavlamaması ile tanınıyor. A.B.D kökenli bir ırk olan Honey bear miyavlamamasının yanı sıra ne insanları ne de eşyaları tırmalamıyor. Yani kedilere özgü en önemli özelliklerin ikisi; tırmalama ve miyavlama bu kedi ırkında yok. Bu nedenle olsa gerek honey bear için “kediden çok köpeğe benziyor” deniliyor.

Ayrıca miyavlamayan bu kedilerin son derece estetik bir görünüşe sahip olduğunu da söylemeden geçmeyelim. Baksanıza büyüğü ayrı yavrusu ayrı güzel honey bear kedilerinin 🙂

British shorthair

Bu babacan görünüşlü kedi bir British shorthair ve kendisi dünyanın en popüler kedileri arasında yer alıyor. British shorthair adından da anlaşılacağı üzere İngiltere kökenli bir ırk ve kendine has, estetik görünüşünün yanı sıra hemen hiç miyavlamaması ile de tanınıyor.

Aynı zamanda çok da uyumlu olan British shorhair bu nedenle tam bir ev kedisi olarak tanımlanıyor ve tüm dünyayla birlikte ülkemizde de bu ırkın fanatikleri olduğunu da söylemeliyiz.

Ama miyavlamak size çok yakışıyor yaaa!

file_108_column_what-does-a-cat-meow-mean

 

Ama miyavlamak kedilere çok yakışıyor yaa 🙂 Uzun lafın kısası miyavlamayan kedi var mı sorusunun yanıtı evet ama siz siz olun kedileri miyavlasın miyavlamasın çok sevmeye devam edin 🙂

Bu İçeriğe Tatlı Bir Tepki Verin! :)

Kızgın Kızgın
1
Kızgın
Tatlı Tatlı
4
Tatlı
Akıllı Akıllı
1
Akıllı
LOL LOL
1
LOL
Sevdim! Sevdim!
7
Sevdim!
Omg Omg
4
Omg
Üzgün Üzgün
5
Üzgün
Korkunç Korkunç
1
Korkunç
o ne? o ne?
0
o ne?
Hande
Merhaba ben Hande KediKutusu.Com'da sizleri kediler hakkında daha fazla bilgilendirmek için bulunuyorum! Bütün yazılarım da yorumlara cevap veriyorum istediğinizi sormakta özgürsünüz!

Yorum sayısı 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Miyavlamayan Kedi Var Mı?

Giriş

Sevgili kedi sever giriş yapıp özgürce yorum yapabilir yeni hikayeler yaratabilirsiniz :)

Captcha!
Don't have an account?
Kayıt Ol

Şifremi Unuttum

şifrenizi kolayca sıfırlayabilirsiniz :)

Back to
Giriş

Kayıt Ol

Sevgili kedi sever! Hoşgeldin seni aramızda görmek için sabırsızlanıyoruz! :)

Captcha!
Back to
Giriş
Format Seçiniz
Anket
Voting to make decisions or determine opinions
İçerik
Yazı ve Görsel İçerik
Liste
Klasik Listeleme Formatı
Caps
Kendi resmin ile özel caps yap
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Embeds
Gif
Gif formatında yayınla