Kokulu Mumlar Kedilere Zarar Veriyor


Çeşitli sebeplerden ötürü bugüne kadar hemen hemen herkes evinde kokulu mum kullanmıştır veya en azından bir kere olsun denemiştir. Odayı hoş bir kokuyla kaplayan bu mumlar, kimi zaman da romantik bir yemek için harika ambiyans yaratıyorlar. Kokulu mumların satışları da son yıllarda artarken, bu ürünlerin kediler için aslında zararlı olduğunu biliyor muydunuz?

Kokulu Mumun Zararları

Kokulu mumlar pek çok evde zevkle kullanılıyor fakat aslında yaydıkları duman, tıpkı sigara gibi zehirli toksinler yayıyor. Özellikle kullandığınız düşük kaliteli mumlar hem size, hem ailenize ve hem de kedinize zarar verebilir.

Sorun şu ki, birçok yaygın mum markası ürünlerinde petrolden imal edilen parafin maddesini kullanıyor ve bunlar hiç de çevre dostu değil. Asit ve zehirli toksinler yayan bu kokulu mumlar sağlığı tehdit ediyor.

Aynı zamanda, üreticilerin bu mumlara daha dolgun ve hoş bir görünüm vermek için hayvan yağı kullandığını biliyor muydunuz? Hatta direkt soralım, evinizde hayvan yağı yakmak ister misiniz?

Parafin maddesi aynı zamanda kozmetik ürünlerinde, gıdalarda da kullanıyor ve bunun sebebi kullanımı rahat, ucuz bir madde olması. Parafin içeren kokulu mumları yaktığınızda, hem siz, hem de kediniz ciğerlerine mazot dumanları çekmiş olacak. Çeşitli sağlık uzmanları da bu dumanların solunmasının zararlarına değinirken, havaya yayılan toksinler ev içineki herkesin sağlığını tehdit etmekteler.

Dolayısıyla, her ne kadar kokulu mumlar hoş ürünler olsalar da, sanılanın aksine sağlığı tehdit ediyorlar. Hem kendi sağlığınız, hem de kediniz için bu ürünlerden uzak durmaya çalışın.

Bu İçeriğe Tatlı Bir Tepki Verin! :)

Kızgın Kızgın
1
Kızgın
Tatlı Tatlı
3
Tatlı
Akıllı Akıllı
3
Akıllı
LOL LOL
3
LOL
Sevdim! Sevdim!
2
Sevdim!
Omg Omg
5
Omg
Üzgün Üzgün
1
Üzgün
Korkunç Korkunç
1
Korkunç
o ne? o ne?
0
o ne?

Yorum sayısı 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kokulu Mumlar Kedilere Zarar Veriyor

Giriş

Sevgili kedi sever giriş yapıp özgürce yorum yapabilir yeni hikayeler yaratabilirsiniz :)

Captcha!
Don't have an account?
Kayıt Ol

Şifremi Unuttum

şifrenizi kolayca sıfırlayabilirsiniz :)

Back to
Giriş

Kayıt Ol

Sevgili kedi sever! Hoşgeldin seni aramızda görmek için sabırsızlanıyoruz! :)

Captcha!
Back to
Giriş
Format Seçiniz
Anket
Voting to make decisions or determine opinions
İçerik
Yazı ve Görsel İçerik
Liste
Klasik Listeleme Formatı
Caps
Kendi resmin ile özel caps yap
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Embeds
Gif
Gif formatında yayınla