Kedilerle Uçak Yolculuğunda Bilinmesi Gerekenler


Eğer kediyle uçak seyahati yapmak istiyorsanız planınızı önceden ve detaylı olarak yapmalısınız. Seçeceğiniz havayolu şirketi de bu yolculuğunuzun durumunu değiştirecektir. Çoğu uçak, kedilerin sahipleri ile birlikte uçmasına izin vermez ve onları uçak içinde özel koşullarda ayrı bir yerde seyahat ettirir. Çoğu kedi güzel bir şekilde yolculuğunu tamamlar ancak özellikle hamile kedilerin ve 3 ay altındaki yavru kedilerin uçak yolculuğuna çıkması önerilmez. Ayrıca bazı uçuşların hayvan taşıma lisansı yoktur, bu yüzden kedileriniz sizinkinden ayrı bir uçuşla yanınıza gelebilir. Kedinizle yaptığınız uçuşlarda mümkünse direk uçuşları tercih edin zira aktarmalı uçuşlarda özellikle çok soğuk ya da çok sıcak ülkeler için transferde kediniz rahatsız olabilir ve sıkıntı yaşayabilir. Kedinizle uçak seyahatinde diğer püf noktalar ise şöyle;

kedilerle-ucak-yolculugu

Taşıma Kutusu Kuralları

Bir başka dikkat etmeniz gereken önemli nokta da, uluslararası kurallara göre, kedinizin taşıma kutusunun yeterince geniş olması. Kurallara göre yeterince geniş olmasının karşılığı, kedinin ayağa kalkabilmesi ve etrafında rahat bir şekilde dönebilmesi olarak belirlenmiş. Bu noktada kullanacağınız havayolu şirketi ile de bu kuralı kontrol etmeniz tavsiye edilir.

kedilerle-yolculuk

Güvenliğe Dikkat Edin

Bir diğer dikkat etmeniz gereken konu da havaalanındaki güvenlik cihazlarını geçmeniz. Bu cihazları kedinizle beraber geçmek zorunda olduğunuz için bu cihazlara gelmeden önce taşıma kutusunu ve kediyi iyice gözden geçirin. Kediyi kutusundan çıkarabilecek bir güvenlik kontrolü, kedinize rahatsızlık verecek ve tam da uçuş öncesi huzursuz edecektir.

uzun-yolda-kedi-guvenligi

Haber Verin

Kedinizle yapacağınız uçak seyahatlerinde verilen tavsiyelerden biri de uçuş ekibinden en az birinin uçağın kargo bölümünde kedinizin taşındığından haberdar olması. Böylece, uçuş ekibi bu konuyu uçuş sırasında aklında tutacak ve özel önlemler alma şansına sahip olacaktır.

seyahat-eden-kedi

Beslenme Saatine Dikkat

Uçuşa yakın kedinizi beslememek de düşünülmesi gereken noktalardandır. Bu süre ideal olarak uçuş öncesinden 4-6 saat arasıdır. Bu noktadan sonra kedinin beslenmesi, uçuş sırasında kedinize sıkıntılar yaratabilir. Kedinizin uçuş sırasında kaybolma ihtimaline karşın, yanınızda kedinizin bir fotoğrafını taşımanız da yararınıza olacaktır.

kediler-ve-yolculuk

Kedinizi Gözlemleyin

Gideceğiniz yere vardığınızda ve güvenli bir yere ulaştığınızda taşıma kutusunun kapağını açın ve kedinizi gözlemleyin. Eğer yanlış bir şey görürseniz hemen veterinere gidin.

Bu İçeriğe Tatlı Bir Tepki Verin! :)

Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Tatlı Tatlı
0
Tatlı
Akıllı Akıllı
1
Akıllı
LOL LOL
0
LOL
Sevdim! Sevdim!
3
Sevdim!
Omg Omg
1
Omg
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Korkunç Korkunç
0
Korkunç
o ne? o ne?
1
o ne?

Yorum sayısı 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kedilerle Uçak Yolculuğunda Bilinmesi Gerekenler

Giriş

Sevgili kedi sever giriş yapıp özgürce yorum yapabilir yeni hikayeler yaratabilirsiniz :)

Captcha!
Don't have an account?
Kayıt Ol

Şifremi Unuttum

şifrenizi kolayca sıfırlayabilirsiniz :)

Back to
Giriş

Kayıt Ol

Sevgili kedi sever! Hoşgeldin seni aramızda görmek için sabırsızlanıyoruz! :)

Captcha!
Back to
Giriş
Format Seçiniz
Anket
Voting to make decisions or determine opinions
İçerik
Yazı ve Görsel İçerik
Liste
Klasik Listeleme Formatı
Caps
Kendi resmin ile özel caps yap
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Embeds
Gif
Gif formatında yayınla