Kedilerle Nasıl Oynanır?


Kediler ve insanları için oyun oynamak eğlenceli bir günlük aktivite olur. Bu şekilde kediniz hem ruhsal olarak, hem fiziksel olarak daha sağlıklı hâle gelirken, siz de epey güler ve stresinizi atmış olursunuz. Aynı zamanda kediler bu şekilde kilo kontrolü de sağlarken, sizden onla oynamanızı bekleyecektir.

Kediyle nasıl oynanır?

Öncelikle oyuncaklarını bir ‘av’ gibi hissetmesini sağlamalısınız. Bunun için hareketli oyuncaklar tercih edebilir veya yumuşak nesneleri atarak onlarla boğuşmasını sağlayabilirsiniz.

Oyun oynarken kedinize saklanacak yerler de yaratın. Evdeki eşyalar genelde bunu sağlasa da, karton kutular da onlar için idealdir. Kediler oyun oynamayı ‘avcılık’ gibi düşünür ve kimi zaman bir yerlere saklanarak saldırıya geçmeyi tercih eder ya da size karşı ‘yenildiğinde’ kaçarak saklanır.

Zaman içinde kedinizin nelerden zevk alacağını da öğreneceksiniz. Onun mücadele etmesini sağlayın, kimi zaman zorlayın fakat genelde onun ‘kazanmasına’ izin verin. Oyun sonunda başarılı olduğu için onu mamayla ödüllendirebilirsiniz.

Tabii kediler çok hareketli ama aynı zamanda çabuk yorulan yırtıcılardır. Bu yüzden yorulduklarında oyunu artık sonlandırın ve dinlenmesine izin verin. Tekrar oynamak istediği zaman zaten o size bunu söyleyecektir.

Oyuncak konusunda çok fazla seçeneğiniz var ve hem pet shoplardan satın alabilirsiniz, hem de evde onun sevdiği nesneleri kullanabilirsiniz. Kimi zaman evdeki eski bir kıyafet parçası, ona pahalı oyuncaklardan daha çekici gelir.

 

Bu İçeriğe Tatlı Bir Tepki Verin! :)

Kızgın Kızgın
8
Kızgın
Tatlı Tatlı
28
Tatlı
Akıllı Akıllı
13
Akıllı
LOL LOL
11
LOL
Sevdim! Sevdim!
41
Sevdim!
Omg Omg
16
Omg
Üzgün Üzgün
5
Üzgün
Korkunç Korkunç
4
Korkunç
o ne? o ne?
5
o ne?

Yorum sayısı 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kedilerle Nasıl Oynanır?

Giriş

Sevgili kedi sever giriş yapıp özgürce yorum yapabilir yeni hikayeler yaratabilirsiniz :)

Captcha!
Don't have an account?
Kayıt Ol

Şifremi Unuttum

şifrenizi kolayca sıfırlayabilirsiniz :)

Back to
Giriş

Kayıt Ol

Sevgili kedi sever! Hoşgeldin seni aramızda görmek için sabırsızlanıyoruz! :)

Captcha!
Back to
Giriş
Format Seçiniz
Anket
Voting to make decisions or determine opinions
İçerik
Yazı ve Görsel İçerik
Liste
Klasik Listeleme Formatı
Caps
Kendi resmin ile özel caps yap
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Embeds
Gif
Gif formatında yayınla