Kedilerin İştahı Nasıl Artırılır?


 

Çoğu kedinin iştahı genelde epey yüksektir. Genelde çok fazla şey yerler ve bunları çok hızlı tüketirler. Ancak hayatlarının bazı kısımlarında iştahtan kesilmeleri de mümkün olmaktadır. 12 saatten fazla iştahtan kesilmeleri genelde endişeye neden olur ve tekrar iştahlarının yerine gelmesini beklemek işkence gibi gelebilir. Bazı yöntemler kedilerin iştahını geri getirmede yardımcı olur. Bu yöntemlerden bazılarına göz atalım;

Mamayı pazarlayın

Kedinize vereceğiniz yiyeceği pazarlayın, yemek için onu heyecanlandırın. Örneğin taze bir konserve açarken kedinin önünde olun ve kedinin konserve açış sesini duymasını sağlayın. Bu arada kedinizin bir şey yerken ya da içerken çıkardığı sesleri taklit edin. Yemeği koyduğunuz kabı kediye yakın ama göremeyeceği bir şekilde koyarak merak uyandırın. Bütün bunlar kedide yemeğin ne kadar güzel olduğu izlenimini bırakacaktır.

kedilerde-istah-problemi

Masaj Yapın

Fiziksel canlanmanın iştah konusunda oldukça yardımı vardır. Kediler hasta olduklarında oyun oynamak istemese bile, biraz üstlerine giderseniz hareketlenmeleri artabilir ve bu da daha aç hale gelmelerini sağlar. Masaj da denenebilecek yöntemlerdendir. Parmaklarınızın ucuyla, kedinizin boynuna, sırtına ve bacak kaslarına yapacağınız masaj, kedideki stresi azaltır ve bu da açlığın tetiklenmesini sağlar. Kemikli ve narin kedilerde de bu yolu denemekten çekinmeyin, bu onların canını acıtmaz.

kedilerde-istah-sorunu

Güneşe Çıkarın

Aktif olmayan kedilere ortam değişikliği sağlayın. Camdan baktırın ya da dışarı çıkarın. Bu yöntem de kediler için canlanma ve iştah açma için bire birdir. Aynı ortamda uzun süre kalmak bazı kediler için iştahlarının gitmesinde önemli bir yer tutar.

mama-yiyen-kedi

Taze Et Verin

Taze et veya balığın kokusu farklı olur ve bu koku kedilerin iştahını oldukça açabilir. Bir de bu yemekleri sandviçler beraber kediye servis etmek kediyi oldukça sevindirir ve yemeğe olan isteği artar. Ayrıca yemeğin yanında yapacağınız ikramlar da kedinin ileride de aynı oranda yemesi konusunda yardımcı olacaktır.

Sıcak Yemek 

Yemeği mikrodalga fırınlarda 10 saniye kadar bekletmek iyi bir yöntemdir. Bu yolla yemeğe tat gelir ve lezzeti artır. Olası tehlikelerden uzaklaşmak için, ısıtma işlemi bittikten sonra, elinizle dokunarak yemeğin sıcaklığını kontrol etmeniz önemlidir.

 

Bu İçeriğe Tatlı Bir Tepki Verin! :)

Kızgın Kızgın
17
Kızgın
Tatlı Tatlı
45
Tatlı
Akıllı Akıllı
19
Akıllı
LOL LOL
12
LOL
Sevdim! Sevdim!
49
Sevdim!
Omg Omg
24
Omg
Üzgün Üzgün
21
Üzgün
Korkunç Korkunç
20
Korkunç
o ne? o ne?
31
o ne?

Yorum sayısı 3

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Mikrodalga fırınlar çok tehlikeli tamamen radyoaktif iyi bir seçenek değil lütfen yazıyo değiştirin

    1. mikrodalgalar radyoaktif değildir ve içine grmediğiniz sürece bir zararı yoktur eksik bilginizle hurafeler uydurup yanlış yönlendirmeyin insanları.

  2. Radyo aktif degil elektro manyetik etkileşim ve hiçbir zararı yoktur. iyice araştırırsanız mikrodalga fırınlar bence gayet sağlıklıdır. kullandıgınız telefonlar bile çok daha fazla zararlıdır. ama mikrodalgalar zararlı değildir bilginize.

Kedilerin İştahı Nasıl Artırılır?

Giriş

Sevgili kedi sever giriş yapıp özgürce yorum yapabilir yeni hikayeler yaratabilirsiniz :)

Captcha!
Don't have an account?
Kayıt Ol

Şifremi Unuttum

şifrenizi kolayca sıfırlayabilirsiniz :)

Back to
Giriş

Kayıt Ol

Sevgili kedi sever! Hoşgeldin seni aramızda görmek için sabırsızlanıyoruz! :)

Captcha!
Back to
Giriş
Format Seçiniz
Anket
Voting to make decisions or determine opinions
İçerik
Yazı ve Görsel İçerik
Liste
Klasik Listeleme Formatı
Caps
Kendi resmin ile özel caps yap
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Embeds
Gif
Gif formatında yayınla