Kedilerde Tavuk Alerjisi


Kedi bakımının en önemli unsuru tabi ki besleme.Doğru ve yeterli beslenmeyen kedilerin sağlıklı olması mümkün değil, üstelik bununla da kalmıyor ve yanlış besleme kedilerin hastalanmasına neden olabiliyor. Kedilerde tavuk alerjisi en sık karşılaşılan sorunlardan biri. Özellikle hassas ciltli kedilerde tavuk alerjisi çeşitli cilt hastalıklarına zemin hazırlıyor.

Kediler elbette ki tavuğa bayılıyorlar ve her öğün bile tavuk verseniz hayır demiyorlar. Ama bu tavuğun kediler için doğru besin olduğu anlamına gelmiyor tabi ki.

Fazla tavuk ve tavuklu mamalar tüketmek kedilerde en sık karşılaşılan cilt hastalıklarından biri olan egzama oluşumunu tetikleyebiliyor bu nedenle bir kedi egzama şikayeti ile veterinere götürüldüğünde veteriner hekimin sorduğu ilk sorulardan biri “kedinizi ne ile besliyorsunuz?” oluyor.

Kedilerde tavuk alerjisi dermatit yani egzamanın yanı sıra sürekli kaşıntıya da neden olabiliyor. Eğer kedinizi tavuk ya da tavuklu mama ile besliyorsanız ve şiddetli şekilde kaşınmaya başladıysa, vücudunda yaralar, kızarıklıklar ya da tüy dökülmesi varsa yapmanız gereken şey tabi ki veterinere başvurmak.

Hassas ciltli kediler için özel mamalar bulunuyor

Hassas ciltli kediler için özel olarak formüle edilmiş mamalar bulunuyor ve bu mamalar genellikle kuzu eti-pirinç içerikli oluyor. Kedinizi veterinere götürdüğünüzde eğer tavuk alerjisi nedeni ile sorun yaşadığına karar verirse size bu sorundan kurtulmanızı sağlayacak bir beslenme programı önerecektir. Kedinizi veterinerin önerisine uygun şekilde beslemeniz cildindeki sorunların çözümü için ciddi katkı sağlayacaktır.

 

Bu İçeriğe Tatlı Bir Tepki Verin! :)

Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Tatlı Tatlı
0
Tatlı
Akıllı Akıllı
3
Akıllı
LOL LOL
0
LOL
Sevdim! Sevdim!
2
Sevdim!
Omg Omg
2
Omg
Üzgün Üzgün
2
Üzgün
Korkunç Korkunç
4
Korkunç
o ne? o ne?
0
o ne?
Hande
Merhaba ben Hande KediKutusu.Com'da sizleri kediler hakkında daha fazla bilgilendirmek için bulunuyorum! Bütün yazılarım da yorumlara cevap veriyorum istediğinizi sormakta özgürsünüz!

Yorum sayısı 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kedilerde Tavuk Alerjisi

Giriş

Sevgili kedi sever giriş yapıp özgürce yorum yapabilir yeni hikayeler yaratabilirsiniz :)

Captcha!
Don't have an account?
Kayıt Ol

Şifremi Unuttum

şifrenizi kolayca sıfırlayabilirsiniz :)

Back to
Giriş

Kayıt Ol

Sevgili kedi sever! Hoşgeldin seni aramızda görmek için sabırsızlanıyoruz! :)

Captcha!
Back to
Giriş
Format Seçiniz
Anket
Voting to make decisions or determine opinions
İçerik
Yazı ve Görsel İçerik
Liste
Klasik Listeleme Formatı
Caps
Kendi resmin ile özel caps yap
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Embeds
Gif
Gif formatında yayınla