GerçekAMK – Dünya’dan Gerçekler! Öğretir, Şaşırtır, Paylaştırır!


Joe Arridy, idam fermanı verilmiş en mutlu mahkumdu. Sadece 46 IQ’sü olan bu adam, Warden Hapishanesi’ndeyken kendisine verilen oyuncaklarla oynuyordu. Anlama sorunları olan adam, idamının gerçekleşeceği gaz odasına giderken bile gülümsemeye devam ediyordu!

Hayatının her alanında, çok farklı konularda buna benzer sayısız gariplik var. Kimisi son derece ilginç, kimisi de trajikomik fakat günün birinde, dünyanın herhangi bir yerinde gerçeğe dönüşüyorlar ve ardından bir şekilde karşımıza çıkıyorlar. Bu gerçeklik kimi zaman çok ünlü bir sporcu veya siyasetçi olurken, bazen de tanınmayan birisi oluyor fakat aralarındaki tek ortak nokta, okuduğumuzda bizi şaşkına çevirmeleri.

GerçekAMK sitesi de bu konseptle kurulurken, içinde sayısız bilgi barındırıyor. Bilgiden kastımız elbette ‘dünya görüşünüzü’ değiştirecek, ufkunuzu aydınlatacak şeyler değil fakat okuduklarınız, gördükleriniz emin olun sizi fazlasıyla şaşırtmaya yetecek. İdama gülerek giden Joe Arridy tüm olanlardan habersizdi fakat aradan neredeyse 80 yıl geçti ve bugün onu tüm dünya bu gerçeklikle tanıyor.

Dünyanın en ücra köşelerinde bile benzer ve garip olaylar yaşanırken, bunların kimisi tarihin tozlu sayfalarında kalıyor, kimisi de yıllar sonra ortaya çıkıyor. İnternet vasıtasıyla artık bilgiye ulaşmak oldukça kolayken, GerçekAMK da adı gibi gerçek bilgileri, eğlendirerek sunuyor. Sitede yer alan binlerce içeriğin tamamı farklı kaynaklardan hazırlanırken, emin olun bazılarını defalarca okusanız bile inanamıyorsunuz. Kaldı ki, 1300 yıl önce inşa edilen bir otelin bugün hâlâ işletilmesine, yüzlerce yıl önce kafasına eritilmiş altın dökülerek idam edilen bir adama veya Vietnam’da evlenmeden önce akıl sağlığı raporu almanın zorunlu olduğuna kim inanır ki?

Bütün bu hem eğlenceli, hem garip bilgiler GerçekAMK ile karşımıza çıkarken, sitenin amacı da insanların keyifli vakit geçirebileceği bir sosyal platform hâline gelmek. GIF’lerin, popüler olayların, akıl almaz doğa olaylarının, bazen korku, bazen de acıklı hikayelerin anlatıldığı adres aynı zamanda kapılarını da herkese açıyor. Siteye sadece sosyal medya hesaplarınızla giriş yapmak mümkünken, ardından siz de içeriklere doğrudan katkıda bulunabiliyorsunuz.

İnanamayacağınız absürdlüklere şahit olmak veya kendi şahit olduklarınızı paylaşmak istiyorsanız, ziyaret etmeyi sakın unutmayın.

Bu İçeriğe Tatlı Bir Tepki Verin! :)

Kızgın Kızgın
2
Kızgın
Tatlı Tatlı
1
Tatlı
Akıllı Akıllı
3
Akıllı
LOL LOL
4
LOL
Sevdim! Sevdim!
3
Sevdim!
Omg Omg
4
Omg
Üzgün Üzgün
2
Üzgün
Korkunç Korkunç
1
Korkunç
o ne? o ne?
0
o ne?

Yorum sayısı 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GerçekAMK – Dünya’dan Gerçekler! Öğretir, Şaşırtır, Paylaştırır!

Giriş

Sevgili kedi sever giriş yapıp özgürce yorum yapabilir yeni hikayeler yaratabilirsiniz :)

Captcha!
Don't have an account?
Kayıt Ol

Şifremi Unuttum

şifrenizi kolayca sıfırlayabilirsiniz :)

Back to
Giriş

Kayıt Ol

Sevgili kedi sever! Hoşgeldin seni aramızda görmek için sabırsızlanıyoruz! :)

Captcha!
Back to
Giriş
Format Seçiniz
Anket
Voting to make decisions or determine opinions
İçerik
Yazı ve Görsel İçerik
Liste
Klasik Listeleme Formatı
Caps
Kendi resmin ile özel caps yap
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Embeds
Gif
Gif formatında yayınla