Garip Kedi Davranışları ve Anlamları


Kedilerin kusursuz dostlar olduğuna şüphe yok fakat bazen o kadar garip hareketlerde bulunurlar ki, tam bir kafa karışıklığı yaşarsınız. Eğer daha önceden köpeklere alışık biriyseniz, muhtemelen kediler size fazlasıyla garip gelecektir.

Kediler, köpeklerin aksine insanları kendi cinsi gibi görür ve öyle davranır. İşte kedilerin esrarlı davranışları ve anlamları;

Kafa tokuşturur

Bir kedinin sizle kafa tokuşturması, basitçe ‘Seni seviyor ve güveniyorum’ demektir. Bunu diğer yakın oldukları kedilere karşı da yaparlar.

Size hediyeler getirir

Kediler kimi zaman önünüze canlı hayvanları dahi avlayarak getirebilir. Bu konuda çok fazla teori varken, kedilerin bu şekilde ‘hediye’ sunduğu düşünülüyor. Onu besleyip ilgi göstermeniz karşılığında size hediyeler getiren kedinize teşekkür etmeyi ihmal etmeyin çünkü kimi insanlar bu konuda yanlış tutum sergiliyor ve avlarından ötürü kızabiliyor.

Sizi ‘yoğurur’

Kediniz üstünüze yatıyor ve ardından patileriyle masaj yapar gibi sizi mi yoğuruyor? Bu içgüdüleri doğumda başlar ve annelerinin memesinden süt getirmek için bu hareketi yaparlar. Tadını çıkarın çünkü bu şekilde hem huzurla dolacaksınız, hem de kedinizin sizi sevdiğini anlayacaksınız.

Nedir bu kutu merakı?

Kedilerin kutulara, kartonlara ve diğer garip kapalı nesnelere merakı herkesçe bilinir. Bu da içgüdülerinden kaynaklı bir hareket ve kediler, kendilerini güvende hissetikleri için her tarafı kapalı yerleri tercih ediyorlar. Kimi zaman en basit yöntem de bir kutunun içine yerleşmek oluyor.

‘Kedim beni niye görmezden geliyor?’

Bu soruyu her kedi sahibi en az bir kez olsun sormuştur. Aslında sorun sizde değil, tamamen onda. Kediler kimi zaman yalnız kalmayı, hiçbir şeyle ilgilenmemeyi seven hayvanlardır. Sizi görmezden geldiği durumlarda kendi hâline bırakmayı deneyin.

 

Bu İçeriğe Tatlı Bir Tepki Verin! :)

Kızgın Kızgın
6
Kızgın
Tatlı Tatlı
46
Tatlı
Akıllı Akıllı
18
Akıllı
LOL LOL
8
LOL
Sevdim! Sevdim!
109
Sevdim!
Omg Omg
27
Omg
Üzgün Üzgün
15
Üzgün
Korkunç Korkunç
6
Korkunç
o ne? o ne?
11
o ne?

Yorum sayısı 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Garip Kedi Davranışları ve Anlamları

Giriş

Sevgili kedi sever giriş yapıp özgürce yorum yapabilir yeni hikayeler yaratabilirsiniz :)

Captcha!
Don't have an account?
Kayıt Ol

Şifremi Unuttum

şifrenizi kolayca sıfırlayabilirsiniz :)

Back to
Giriş

Kayıt Ol

Sevgili kedi sever! Hoşgeldin seni aramızda görmek için sabırsızlanıyoruz! :)

Captcha!
Back to
Giriş
Format Seçiniz
Anket
Voting to make decisions or determine opinions
İçerik
Yazı ve Görsel İçerik
Liste
Klasik Listeleme Formatı
Caps
Kendi resmin ile özel caps yap
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Embeds
Gif
Gif formatında yayınla