Engelli Olması Sevmenize Engel Değil


Her canlı gibi kediler de bazı sebeplerden ötürü engelli olabilir ya da çeşitli sebepler ile engelli doğabilir. Bu hem kedinin hem de sahiplenen kişinin hayatını ciddi şekilde etkileyecek ve değiştirecek bir unsurdur. Ancak onları sevmemize ve sahiplenmemize engel teşkil etmez. Engelli kediler de en az diğerleri kadar oyuncu, diğerleri kadar sevimli canlılardır.

ayagi-sakat-kedi

İşe Kabullenmekle Başlayın

Evcil hayvanınızın talihsizliği sizinle birlikte artılara dönüşebilir. Her şeyden önce çevrenizdekilere örnek teşkil ederek yanlış olan engelli hayvanlar hakkındaki çeşitli düşüncelerin aslında öyle olmadıklarını kanıtlamanız bile çok iyi bir başlangıç. Onlar için daha fazla ne yapabilirim diye düşünen harika insanlardan biri de sizseniz hem kendiniz hem de kediniz için onun engelini kabullenmekle işe başlayın.

engelli-kediler

Olumsuz Düşüncelerden Uzak Durun

Acımak ya da üzülmek gibi hislerinizden, olumsuz düşüncelerinizden kurtulup tüm bunların yerini daha çok sevgiye ve daha çok ilgiye bırakın. Sevimli dostunuzun en başta ve en çok ihtiyacı olan şey budur.

engelli-kedi

Yaşam Alanınızda Küçük Değişiklikler Yapın

Sonrasında birlikte yaşamayı sürdürdükçe fark edeceksiniz ki ev içerisinde daha rahat yaşaması mümkün. Bunun için onun hayatını kolaylaştırmak isteyeceksiniz. Örneğin zıplaması mümkün olmayan bir kedi için uygun alanlara küçük rampalar hazırlayacak, göremeyen ya da az gören dostunuz için eşyalarınızın yerini mümkün olduğunca az değiştirecek ve ona zarar verebilme ihtimali olan her şeyi – özellikler sivri uçlu eşyalarınızı – ortalıktan kaldıracaksınız.

kedi-bakimi

Mutlaka Tasmasını Takın

Her kedi gibi engelli kediler de dışarıya meraklıdır. Kaçabilme ihtimallerine karşı çeşitli önlemler alabilirsiniz. Örneğin hoşlanmadığı kokuları kapı ve pencere önlerine döküp buralara yaklaşmasını engelleyebilirsiniz. Ayrıca kediniz için bir tasma edinmeli, bu tasmaya bilgilerinizi ve kedinin engelli olduğunu mutlaka yazmalısınız.

Duymayan, görmeyen, kemik sorunları yaşayan, eksik bacaklı kediler olmaları onları sizin dostunuz yapmaktan alıkoymasın. Günümüzde sayıca fazlalaşan ve bilinçli hareket eden hayvan severler oldukça fazla. Bu kişilerin engelli kedi sahiplendirme çalışmalarını, haberlerini takip edebilir, siz de özel bir canlıyı koruyup kollamanın ve cömertçe sevmenin tadını çıkartabilirsiniz.

Bu İçeriğe Tatlı Bir Tepki Verin! :)

Kızgın Kızgın
1
Kızgın
Tatlı Tatlı
3
Tatlı
Akıllı Akıllı
0
Akıllı
LOL LOL
0
LOL
Sevdim! Sevdim!
0
Sevdim!
Omg Omg
0
Omg
Üzgün Üzgün
1
Üzgün
Korkunç Korkunç
0
Korkunç
o ne? o ne?
0
o ne?

Yorum sayısı 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Engelli Olması Sevmenize Engel Değil

Giriş

Sevgili kedi sever giriş yapıp özgürce yorum yapabilir yeni hikayeler yaratabilirsiniz :)

Captcha!
Don't have an account?
Kayıt Ol

Şifremi Unuttum

şifrenizi kolayca sıfırlayabilirsiniz :)

Back to
Giriş

Kayıt Ol

Sevgili kedi sever! Hoşgeldin seni aramızda görmek için sabırsızlanıyoruz! :)

Captcha!
Back to
Giriş
Format Seçiniz
Anket
Voting to make decisions or determine opinions
İçerik
Yazı ve Görsel İçerik
Liste
Klasik Listeleme Formatı
Caps
Kendi resmin ile özel caps yap
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Embeds
Gif
Gif formatında yayınla