En Zeki Beş Kedi Irkı


Aslında bize sorarsanız tüm kediler hem çok akıllı hem de çok zekidir. Ama bizim bu duygusal yaklaşımımız bazı kedi ırklarının diğerlerine kıyasla daha yüksek zekaya sahip oldukları gerçeğini değiştirmiyor tabi ki :).Yine de en zeki kedi ırkları hakkında bilgi vermeden önce seçiminizi buna göre yapmaktansa kalbinize göre yapmanızın çok daha makul olacağını söylemeden geçmeyelim. Malum kediler bizim dostumuz, sonuçta bize fizik, kimya derslerinde yardım edecek değiller. Yani zeki olsun olmasın her kedi sevilmeyi ve sıcak bir yuvayı hak eder. İşte en zeki beş kedi ırkı.

1-Tuxedo cat (Smokinli kedi)

Listemizin ilk sırasında melez bir ırk olan tuxedo cat yani smokinli kedi var. Bu da kedileri “bu cins, bu değil” diye ayıranlara bir ders olsun :). Evet, tuxedo cat olarak tanımlanan kediler aslında hemen hepimizin her gün sokaklarda karşımıza çıkan siyah-beyaz kedilerden başkası değil. Yapılan araştırmalar siyah-beyaz bu kedilerin diğer kedilerden ortalama olarak 200 kat daha zeki olduklarını gösteriyor. Buraya tıklayarak smokinli kediler hakkında daha geniş bilgi edinebilirsiniz bu arada.

2-Sphynx

Tüysüz bir kedi ırkı olan Sphynx kendine has görünümünün yanı sıra yüksek zekasıyla da dünyanın en popüler kedileri arasında yer alıyor. Ayrıca Sphynx dünyanın en pahalı kedilerinden de biri, zira kendisi oldukça nadir bulunuyor. Buraya tıklayarak Sphynx kedi ırkı hakkında bilgi edinebilirsiniz. Ayrıca şuraya tıklayarak da dünyanın en pahalı beş kedi ırkı neymiş öğrenebilirsiniz.

3-British shorthair

 

 

Bu cin bakışlı toraman bir British shorthair ve çok sevimli ve tombiş olmasının yanı sıra dünyanın en zeki kedileri arasında yer alıyor. British shorthair de hem zeki, hem güzel hem de en pahalı kedilerden biri. Şuraya tıklayarak British shorthair ırkı hakkında kapsamlı bilgi edinmeye ne dersiniz?

4-Bombay kedisi

 

 

 

İşte bir cin bakışlı ve çok zeki kedi ırkı daha; Bombay kedisi. Küçük bir pantere benzeyen bu kediler hem çok iyi birer avcı hem de çok zekidirler. Bombay kedisini hakkında merak ettiklerinizin cevapları şurada sizi bekliyor.

5-Tonkinese

 

Ve geldik listemizin sonuna; en zeki kediler listemizin son sırasında Tonkinese kedisi yer alıyor. Tonkinese zeki olduğu kadar duygusal ve sahibine bağlı da bir ırk bu arada.

Yazımızı bitirirken her kedinin zeki, güzel, özel ve sevilmeye değer olduğunu bir kere daha söylemeden geçmeyelim.

 

Bu İçeriğe Tatlı Bir Tepki Verin! :)

Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Tatlı Tatlı
1
Tatlı
Akıllı Akıllı
1
Akıllı
LOL LOL
0
LOL
Sevdim! Sevdim!
4
Sevdim!
Omg Omg
1
Omg
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Korkunç Korkunç
0
Korkunç
o ne? o ne?
0
o ne?
Hande
Merhaba ben Hande KediKutusu.Com'da sizleri kediler hakkında daha fazla bilgilendirmek için bulunuyorum! Bütün yazılarım da yorumlara cevap veriyorum istediğinizi sormakta özgürsünüz!

Yorum sayısı 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Zeki Beş Kedi Irkı

Giriş

Sevgili kedi sever giriş yapıp özgürce yorum yapabilir yeni hikayeler yaratabilirsiniz :)

Captcha!
Don't have an account?
Kayıt Ol

Şifremi Unuttum

şifrenizi kolayca sıfırlayabilirsiniz :)

Back to
Giriş

Kayıt Ol

Sevgili kedi sever! Hoşgeldin seni aramızda görmek için sabırsızlanıyoruz! :)

Captcha!
Back to
Giriş
Format Seçiniz
Anket
Voting to make decisions or determine opinions
İçerik
Yazı ve Görsel İçerik
Liste
Klasik Listeleme Formatı
Caps
Kendi resmin ile özel caps yap
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Embeds
Gif
Gif formatında yayınla