En Popüler 5 Melez Kedi Irkı


Kedi sevmek bir ırkı sevmek anlamına gelmiyor tabi ki. Biz kedi severler tüm kedileri ırkına, cinsiyetine ve görünüşüne bakmadan seviyoruz. Evet, yazımızın konusu olan melez kedi ırkları da melez kedilerin ne kadar sevildiğinin en büyük kanıtı olarak dünyayı güzelleştiriyorlar. Aslında melez kedi ırkları arasında dünyanın en pahalı kedilerinden de bir kaçı yer alıyor bu arada. Yeri gelmişken şuraya tıklayarak en pahalı kedi ırkları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Tabi, her zaman söylediğimiz gibi bizce kediler alınıp satılabilecek canlılar değildir,bunu da eklemeden geçmeyelim. İşte en popüler melez kediler.

1-Savannah kedisi

populer kedi savannah

Bu dünyalar güzeli kedi Savannah ve kendisi Afrika serval kedisi ile evcil kedi melezidir ve şu güzelliğe bakınca neden bu kadar sevildiğini anlamak da pek zor değildir. Savannah kedisi hakkında detaylı bilgi almak için şurayı tıklamanız yeterli.

2-Bengal kedisi

Aslında görünüş olarak Svannah kedisine benzeyen Bengal kedisi de en sevilen melez kedi ırkları arasında. Bu güzel kediler Asya leopar kedisi ile evcil kedi melezi ve çok da değerliler.

3-Toyger kedisi

İşte bir muhteşem melez kedi ırkı daha; Toyger. Bu küçük kaplanların ortaya çıkışının altında yatan neden kaplan türlerinin soyunun hızla tükenmesi. Araştırmacılar kaplan türlerinin hızla yok olmaya başlaması üzerine melezleme yoluyla küçük bir kaplan yaratmak istemişler ve ortaya toyger kedisi çıkmış. Valla gayet de işyi olmuş şu güzelliğe bakılırsa. Ellerine sağlık diyoruz 🙂 ve tatlı toyger kedisini afiyetle yiyoruz.

4-Chausie kedisi

Oy! Oy! Oy! İşte bir muhteşem melez kedi daha, chausie. Bu güzellik evcil bir dişi kedi ile erkek cengel kedisinin çiftleşmesi ile ortaya çıkmış.

5-Cheetoh

Küçük bir çitaya benzemesi nedeni ile olsa gerek adı Cheetoh olan bu estetik kediler de dünyanın hem en popüler hem de en pahalı kedi ırklarından biri. Bengal kedisi ile ocicat melezi olan Cheetoh dünyanın nadir bulunan ırklarından da biri ayrıca.

Bu İçeriğe Tatlı Bir Tepki Verin! :)

Kızgın Kızgın
3
Kızgın
Tatlı Tatlı
5
Tatlı
Akıllı Akıllı
3
Akıllı
LOL LOL
3
LOL
Sevdim! Sevdim!
13
Sevdim!
Omg Omg
6
Omg
Üzgün Üzgün
4
Üzgün
Korkunç Korkunç
3
Korkunç
o ne? o ne?
6
o ne?
Hande
Merhaba ben Hande KediKutusu.Com'da sizleri kediler hakkında daha fazla bilgilendirmek için bulunuyorum! Bütün yazılarım da yorumlara cevap veriyorum istediğinizi sormakta özgürsünüz!

Yorum sayısı 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Popüler 5 Melez Kedi Irkı

Giriş

Sevgili kedi sever giriş yapıp özgürce yorum yapabilir yeni hikayeler yaratabilirsiniz :)

Captcha!
Don't have an account?
Kayıt Ol

Şifremi Unuttum

şifrenizi kolayca sıfırlayabilirsiniz :)

Back to
Giriş

Kayıt Ol

Sevgili kedi sever! Hoşgeldin seni aramızda görmek için sabırsızlanıyoruz! :)

Captcha!
Back to
Giriş
Format Seçiniz
Anket
Voting to make decisions or determine opinions
İçerik
Yazı ve Görsel İçerik
Liste
Klasik Listeleme Formatı
Caps
Kendi resmin ile özel caps yap
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Embeds
Gif
Gif formatında yayınla