Dünyanın En Pahalı Kedi Irkları


Doğrusunu söylemek gerekirse kedileri ırklarına göre ayırmak, hele de kedilere fiyat biçmek hiç bize göre değil. Ama bizim bu görüşümüz bazı kedilerin çok pahalı olduğu gerçeğini değiştiremiyor ne yazık ki. Keşke insanlar hayvanların birer eşya olmadığını, alınıp satılamayacağını anlasalar ve biz de bu tip bilgileri paylaşmak zorunda kalmasak. Dünyanın en pahalı kedi ırkları ile ilgili bilgi vermeye başlamadan önce SATIN ALMAYIN SAHİPLENİN! diyoruz ve listemize geçiyoruz.

1-Ashera

Ashera kedisi genetik bilimi tarafından üretilmiş bir ırk ve Afrika serval kedisi ile Asya leopar kedisi karışımı. Boyu 120 santime ağırlığıysa 14 kiloya kadar ulaşabilen Ashera kedisi aynı zamanda dünyanın en pahalı kedisi unvanını da taşıyor. Bu güzel kedilere biçilen fiyat 125 bin dolara kadar çıkabiliyor.

2-Bengal kedisi

Tüylerindeki benekler ile küçük bir leopara benzeyen Bengal kedisi kendine has karakteri ile de tanınıyor. Dünyanın en popüler kedi ırklarından biri olan Bengal kedisi 50.000 doları bulan fiyatıyla listemizin 2. sırasında.

3- Savannah Kedisi

İşte yine benekli bir kedi, savannah kedisi listemizin 3. sırasında. Listenin ilk iki sırasındaki kedilere de kısmen benzeyen Savannah kedisinin fiyatı 25.000 dolara kadar çıkıyor.

4-Sphynx kedisi

Dünyanın en ilginç görünümlü kedilerinden biri olan Sphynx’in aynı zamanda dünyanın en pahalı kedileri arasında da olmasına pek şaşırmadık doğrusu. Çok sevecen karakterli olan bu kedilerin fiyatı da 3000 dolar civarında.

5- Peterbald kedisi

Rusya’ya özgü bir kedi ırkı olan Peterbald da sphynx gibi tüysüz görünse de aslında tüyleri vardır ancak çok çok kısadır. Bu maviş gözlü kedilerin fiyatı da 3000 dolar.

Yazımızı bitirirken tekrar SATIN ALMAYIN SAHİPLENİN diyor ve dünyanın tüm kedilerinin değerli, güzel, özel canlılar olduğunu da ekliyoruz.

Bu İçeriğe Tatlı Bir Tepki Verin! :)

Kızgın Kızgın
2
Kızgın
Tatlı Tatlı
5
Tatlı
Akıllı Akıllı
2
Akıllı
LOL LOL
1
LOL
Sevdim! Sevdim!
3
Sevdim!
Omg Omg
1
Omg
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Korkunç Korkunç
4
Korkunç
o ne? o ne?
0
o ne?
Hande
Merhaba ben Hande KediKutusu.Com'da sizleri kediler hakkında daha fazla bilgilendirmek için bulunuyorum! Bütün yazılarım da yorumlara cevap veriyorum istediğinizi sormakta özgürsünüz!

Yorum sayısı 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dünyanın En Pahalı Kedi Irkları

Giriş

Sevgili kedi sever giriş yapıp özgürce yorum yapabilir yeni hikayeler yaratabilirsiniz :)

Captcha!
Don't have an account?
Kayıt Ol

Şifremi Unuttum

şifrenizi kolayca sıfırlayabilirsiniz :)

Back to
Giriş

Kayıt Ol

Sevgili kedi sever! Hoşgeldin seni aramızda görmek için sabırsızlanıyoruz! :)

Captcha!
Back to
Giriş
Format Seçiniz
Anket
Voting to make decisions or determine opinions
İçerik
Yazı ve Görsel İçerik
Liste
Klasik Listeleme Formatı
Caps
Kendi resmin ile özel caps yap
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Embeds
Gif
Gif formatında yayınla